Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak bilgileri sunuluyor.

Beldibi Emlak

1 Yorum

Son 20 yıla bakalım. Marmaris emlak sektöründe önemli yeri olan Beldibi önceleri köy statüsünde bulunuyor, imar çalışmaları da bir taraftan devam ediyordu. 15-20 yıl öncesine dayanan bu süreçte, yamaçta evi olmayan yerlilere devlet tarafından bedava arsalar dağıtıldı. %20 imarlı olan parseller bir benzeri İçmelerde olduğu üzere 10 yıl içinde ev yapmak ve bir başkasına satışı yasaklamak koşulu ile  verilmişti.

Kadastro çalışmaları, tapulama işlemleri ilerledi. Gelişme devam etti ve Belediyelik statüsü kazanıldı. Alt yapı hizmetleri bu dönemde hızlandırıldı.  Ancak; 30 Mart 2014 seçimleri  ardından Muğla Büyük Şehir Belediyeliği resmiyet kazanınca, Beldibinde belediyelik sona erdi ve yasa gereği Marmaris Belediyesine bağlı Mahalle statüsüne geçildi.

Orman içinde genel olarak %20 tax ve %40 tax olarak imar planı içerisinde yapılaşma vardır. Marmarise göre daha düşük yoğunluk bulunmaktadır. Özel okul, hastane yanı sıra butik site inşaatları, eski binaların yıkılarak yenilenmesi kalite artışını getirmiş, bu etmen gayrimenkul fiyatlarını doğru orantılı olarak etkilemiştir. Yamaçlar deniz orman manzarası ile cazibe oluştururken, Marmaris merkezden Beldibine 6 km boyunca yolun sol tarafı ağırlıklı lokasyon tercih edilir yoğunluk kazanmıştır.

Bu şartlar içindeki Beldibi Emlak sektöründe Gonenc Emlak Şirketi tarafından satışa çıkarılan konutlardan bir örnek sunalım. 694 ilan numarası ile yayınlanan 3+1, kapalı mutfak, çift wc banyo geniş balkonlar kot farkı bulunan iki katlı binanın ikinci katında, çatı arası ile irtifakı yapılmış, konut kredisi kriterlerine uygun, ana cadde yanı, yola cepheli, üç tarafı açık, 5 yaşında dubleks daire 200.000-TL etiket fiyatıyla satışa sunulmuştur. Taliplere randevu alınarak şirket yetkilisi tarafından ev gösterilir. Unutmayalım; danışmak kazandırır.

Kemal Gonenc Ekonomist

Konu ile alakalı sitelerimiz;

Marmaris Emlak  |   Gonenc Emlak  Blogspot  |  Gonenc Emlak Blogcu  |

Reklamlar

Yazar: gonencemlakblog

1992 yılından beri emlak sektöründe danışmanlık hizmet sektöründe çalışıyorum. Aile şirketimizin kurucu ortak ve yöneticisiyim. Marmaris de yaşıyorum. Evliyim. Ekonomi öğrenimi gördüm.

One thought on “Beldibi Emlak

  1. 30 / Mayıs / 2014 tarihinden itibaren Muğla Büyükşehir Belediyesine Marmaris’in bağlanması. Mahallesi Beldibi için hizmet kalitesinde yoğunlaşma beklentisi oluşturdu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s