Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak bilgileri sunuluyor.

Marmaris Satılık Arsa

1 Yorum

Artık satılık arsa bulmak oldukça güç. 1/1000 lik uygulama panları tamamlanmış Marmariste problemli ya da çok yüksek fiyatla talep edilen parseller kaldı. Problem derken şuyulu, birbiri ile anlaşamayan hisseli, gibi arsaları işaret ediyoruz. Ancak, bunların dışında kalan ve sınırlı sayıda kalmış son Marmaris satılık arsa parselleri bağlı içi mevkiinde bulunmaktadır. Ancak; taks 15%, kaks 30% inşaat oranları ile imar geçmiş olması doğal filtre etkisi ile bölgeyi korumuştur. İnşaatçıların yap-sat modeli burada risk gerektirdiğinden hızlı yapılaşma yaşanmamıştır. Tamamen konut alanı ilan edilmiş, ticari inşaat kapsam dışı kalmıştır. 2000m2 üzerinde metraja sahip parsellerde turistik tesis için izin verilmiştir. Bu gün için bu metrajda yer nerede ise kalmamıştır. İdeal anlamı ile villalar bölgesi olarak anılan Bağlıiçinde, bahçeli müstakil ev hayali olanlara uygun özellikler vardır.

Merkezden Siteler ‘e kadar 5km yolun sol tarafı T.T.A Turistik Tesis Alanı olup, konut inşaatı yasaklanmıştır. Yolun sağ tarafı ise konut ve ticari alandır. Sarıana ise son zamanlarda çekim alanı olarak dikkat çekmektedir. Belirttiğimiz bu bölgede, sorunlu arada kalmış parseller dışında, dönüşüm ile arsa elde etme yaşanmaktadır. Sahil şeridine yakın, deniz manzaralı eski binalar hedeftir. Binaların yıkılması ile elde edilen arsalara yeni inşaatlar yapılmakta, önemli lokasyondaki inşaatlar genellikle tamamlanmadan rezervasyon edilerek satılmaktadır. Doğal dönüşüm sürecinin ne zaman tamamlanacağını bilmek kolay değildir. Bu süreç piyasa etkilerinin dinamiklerine göre dalgalı hareket trendi ile devam edecektir.

Armutalan, İçmeler ve Beldibi ise; Marmaris’in yoğunluğunu daha geriden izlemektedir. Ancak buralarda da, arsa arzında çok ciddi daralma yaşandığını belirtelim. Dönüşüm süreci ise daha yavaş seyir izlemektedir. Butik sitelerin yapılması farklı taleplere yönelik seçenekleri piyasaya sunmaktadır. Marmaris yazlık-kışlık yıl boyu yaşanılır olması nedeniyle konut talebi açısından özellikle kiralık emlak talebini patlatmıştır. Marmariste ev satın almak veya hayalindeki villa için arsa arayanlar için zaman artık günden güne, fiyat, sunum, seçenek açısından negatif yönde gelişmektedir. Marmaris satılık arsa için fırsatların değerlendirilmesi önerilir.

Kemal Gonenc

Reklamlar

Yazar: gonencemlakblog

1992 yılından beri emlak sektöründe danışmanlık hizmet sektöründe çalışıyorum. Aile şirketimizin kurucu ortak ve yöneticisiyim. Marmaris de yaşıyorum. Evliyim. Ekonomi öğrenimi gördüm.

One thought on “Marmaris Satılık Arsa

  1. Geri bildirim: Marmaris Satılık Arsa | Marmaris Emlak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s