Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak bilgileri sunuluyor.

Mugla Marmaris Emlak Konut

4 Yorum

2015 yılında 1.000.000 adet konut geçen yıl olduğu gibi satış adeti aşılır mı?  Beklentilen bu yönde. Türkiye genelinde 2014 yılı toplam 1.165.381 konut satışı gerçekleşti. Bu satışların 541.554’ü ilk el birinci satış, 623.827 adeti ise ikinci el emlak satışı olarak görüldü.

Gayrimenkul sektörüne 20 yıl üzerinde aktif hizmet veren şirketimiz faaliyet alanımız Mugla’daki gayrimenkul hareketini inceledi. Editörümüzün aşağıda verdiği grafikte görüleceği üzere Muğla İli satılan emlak konut sayısılarını kıyaslama yapabiliyoruz.  2013 Ocak ayında, 1049 adet olurken 2014 ilk ayında 1186 ve bu sene 2015 için ise; 1158 tane satış işlemi gerçekleşmiştir. Muğla Merkez yanısıra, Bodrum, Fethiye, Datça, Marmaris yabancılara satış işlemleri de yaşanmıştır. Ancak Antalya’nın Mugla’dan  önde olduğunu belirtelim.

Muğla İli’nde 2015 satılık emlak konut işlemlerinde birinci el (yeni) konutlarda, geçen yıl ile ayni satış hacmi izlenmektedir. 378 birinci el konut satılmıştır. İkinci el ise; 780 adettir. 2014 yılına göre ayni Ocak ayında biraz gerileme görünmektedir. Ancak; istatistik sonuçları sonuçları yeni yıla başlangıçta tüm yıl için yeterli veriye sahip değildir. En azından üçer aylık kıyaslama gereksinmektedir.

Marmaris Emlak sektörü açısından ise, arsa arzının kısıtlı olması, buna karşın dönüşüm ile yeni konutların yapılması, piyasada döngüyü sürdürmektedir. İkinci el konutları satış oran katsayısının daha yüksek olduğunu belirtelim.   1/25.000 ölçekli  Datça Bozburun Revizyon Planı onaylandığı taktirde, villa inşaatları arıtışının, satışlara yansımasının olumlu yönü olması pozitif etki sağlayacaktır.

emlak-konut

Reklamlar

Yazar: gonencemlakblog

1992 yılından beri emlak sektöründe danışmanlık hizmet sektöründe çalışıyorum. Aile şirketimizin kurucu ortak ve yöneticisiyim. Marmaris de yaşıyorum. Evliyim. Ekonomi öğrenimi gördüm.

4 thoughts on “Mugla Marmaris Emlak Konut

  1. Marmaris’in yıllar içinde çok gelişeceğine inanıyorum. Şimdiden yatırım yapanlar bence ilerleyen yıllarda oldukça karlı çıkabilirler.

  2. Marmaris ilçesinde kiralık ev bulmak oldukça zor ve külfetli güzel bir blogolmuş

  3. Haziran seçimleri ardından emlak piyasası seçim sonuçlarına refleks gösterecektir. Marmariste gayrimenkul satın almak yatırımdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s