Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Beldibi Emlak

| 1 Yorum

Konut Piyasası

Son 20 yıla bakalım. Marmaris emlak sektöründe önemli yeri olan Beldibi önceleri köy statüsünde bulunuyor, imar çalışmaları da bir taraftan devam ediyordu. 15-20 yıl öncesine dayanan bu süreçte, yamaçta evi olmayan yerlilere devlet tarafından bedava arsalar dağıtıldı. %20 imarlı olan parseller bir benzeri İçmelerde olduğu üzere 10 yıl içinde ev yapmak ve bir başkasına satışı yasaklamak koşulu ile  verilmişti.

Kadastro çalışmaları, tapulama işlemleri ilerledi. Gelişme devam etti ve Belediyelik statüsü kazanıldı. Alt yapı hizmetleri bu dönemde hızlandırıldı.  Ancak; 30 Mart 2014 seçimleri  ardından Muğla Büyük Şehir Belediyeliği resmiyet kazanınca, Beldibi’nde belediyelik sona erdi ve yasa gereği Marmaris Belediyesine bağlı Mahalle statüsüne geçildi.

Sektör Gelişiyor

Orman içinde genel olarak %20 tax ve %40 tax olarak imar planı içerisinde yapılaşma vardır. Marmaris’e göre daha düşük yoğunluk bulunmaktadır. Özel okul, hastane yanı sıra butik site inşaatları, eski binaların yıkılarak yenilenmesi kalite artışını getirmiş, bu etmen gayrimenkul fiyatlarını doğru orantılı olarak etkilemiştir. Yamaçlar deniz orman manzarası ile cazibe oluştururken, Marmaris merkezden Beldibine 6 km boyunca yolun sol tarafı ağırlıklı mevki tercih edilir yoğunluk kazanmıştır.

Bu şartlar içindeki Beldibi Emlak sektöründe Gonenc Emlak Şirketi tarafından satışa çıkarılan konutlardan bir örnek sunalım. 694 ilan numarası ile yayınlanan 3+1, kapalı mutfak, çift wc banyo geniş balkonlar kot farkı bulunan iki katlı binanın ikinci katında, çatı arası ile irtifakı yapılmış, konut kredisi kriterlerine uygun, ana cadde yanı, yola cepheli, üç tarafı açık, 5 yaşında dubleks daire 200.000-TL etiket fiyatıyla satışa sunulmuştur. Taliplere randevu alınarak şirket yetkilisi tarafından ev gösterilir. Unutmayalım; danışmak kazandırır.

Kemal Gönenç Ekonomist

Konu ile alakalı sitelerimiz;

Marmaris Emlak  |   Gonenc Emlak  Blogspot  |  Gonenc Emlak Blogcu  |

One Comment

  1. 30 / Mayıs / 2014 tarihinden itibaren Muğla Büyükşehir Belediyesine Marmaris’in bağlanması. Mahallesi Beldibi için hizmet kalitesinde yoğunlaşma beklentisi oluşturdu.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.