Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Dijital Pazarlama Sistemi

| 0 Yorum

Moden Pazarlama Tekniği Revaçta

Gönenç Emlak Şirketi salgın koşullarında modern tekniklerden öne çıkan dijital pazarlama sistemi için tüm dünyada benimsendiği ve ülkemizde yaygın kullanıldığını rapor etti. Kovit-19 etkilerine yönelik mücadele sürerken evden çalışma olarak basından sık duyulan çalışmada bu sistem revaçta. İnternet hayatımızın vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Ülkemizde ve dünyada insanların neredeyse yarısından fazlası aktif olarak internet kullanıyor. Meydana gelen durum internet sayesinde oldukça hızlı şekilde pek çok kişiye ulaşabilmektedir. Bu durum çoğu firma ve markanın dijital pazarlama yöntemleri sürecine adım atmasına neden oluyor. Marmaris emlak piyasasında ve turizm sektöründe çok yaygın örnekler izlenmektedir. Gün geçtikçe daha da büyüyerek vazgeçilmez modern teknik ve yöntemler arasında yer edinmeye devam ediyor. Dijital pazarlama yöntemleri arasında en gelişmiş tekniklerden olmaktadır. Bundan dolayı tercih oranı ve kâr oranı oldukça yüksektir. Bu konuda elektronik cihazlar veya internet ortamını kullanılarak yapılan faaliyetlerin tümüne dijital pazarlama yöntemleri adı verilir.

Modern Teknikler

Bu uygulama sayesinde ürünlerinizi veya hizmetlerinizi internet ortamında birçok kişiye ulaştırabilirsiniz. Tanıtım ve satış amacıyla yapılan faaliyetlerine önem veren firma ve markalar güncel dünya sistemine daha iyi şekilde uyum sağlar. Bu firma ve markalar ürünlerini ve hizmetlerini daha verimli olacak şekilde pazarlayabilir. Böylece birçok firma ve markanın rekabet bağlamında önüne geçer. Faaliyet muhtelif tekniklerle gerçekleştirilebilir ve olabilecek en iyi verim alınabilir. Konuya ilişkin tekniklerin önde gelenleri sosyal medya alanı, mobil ortam, SEO ve İçerik pazarlaması olduğunu belirtelim.

Sosyal Medya

Sosyal medya şüphesiz internet kullananların yoğun olarak kullandığı platformlardan olduğu bilinmektedir. Hizmetlerinizi veya ürünlerinizi hedef kitlenize ulaştırabilmek için oldukça etkili tekniktir. Bu reklam yöntemi genelde arama motorları üzerinden yapılan aramaların sonuç sayfalarında üst veya alt taraflarda görülebilir. Bu reklamlar tıklama başı ödeme yöntemiyle çalışır. Fiyatlandırma reklam verilecek olan anahtar kelimeye göre yapılıyor. Kimi zaman tıklama başına 0.10 kuruş olabilirken kimi zaman 10 TL olabilmektedir. Anahtar kelimenin gücü fiyat belirlemede etkilidir.

Mobil Pazarlama

Mobil cihazların kullanım oranı masaüstü cihazlara göre oldukça fazladır. İnsanlar çoğu işlerini mobil cihazlarından rahatlıkla halledebilmektedir. Mobil cihazlar üzerinden yapılan ürün, firma, marka tanıtım faaliyetlerin tümünü kapsamaktadır. En çok bilinen ve uzun süredir uygulanan SMS iletişim stratejisidir.

Arama Motorları

Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO, arama motorlarının sitenizi daha iyi anlamasını sağlar. SEO site içi ve site dışı olmak üzere iki başlıkta oluşur. SEO çalışmaları ne kadar iyi yapılırsa arama motorları sitenizi daha hızlı ve daha üst sıralarda bulunabilir. Diğer Dijital Pazarlama Yöntemleri olarak içerik ve e-mail yanında; Influencer Marketing, Affiliate Marketing, Remarketing önemlidir. Sadece başlıklar olarak kısaca açıkladığımız konu sürekli gelişen rekabet ivmesine göre dönüşen yeni ticaret dünyasının ayrılmaz parçasıdır.

İrtibat: 0532 312 01 16

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.