Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Emlak Konut Yatırımı

| 0 Yorum

Konut Yatırımı için en iyi zaman

Gönenç Emlak Şirketi Türkiye geneli ve Marmaris emlak konut yatırımı için en iyi zaman seçimi konusunda açıklamalar yaptı. Uzun yıllardır biriktirdiğiniz paraları mutlaka değerlendirmek istiyorsunuzdur. Kişilerin en çok kafasını karıştıran büyük emeklerle elde ettiği birikimleri nasıl değerlendireceği oluyor. Sizde birikimlerim güzel değerlensin, kar ederek birikimlerimi taçlandırayım diyorsanız konut yatırımı düşünebileceğiniz yatırımlardan biri. Tabii ki konut yatırımı dışında döviz, altın, dijital sistemler gibi birçok seçenek var. Yatırımınızı emin adımlarla yapmak istiyorsanız, tüm bu sistemler hakkında bilgi sahibi olmalı, yatırımdan ne beklediğinize karar vermelisiniz. Yazımızda size konut yatırımı hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Muğla Marmaris Emlak Piyasasında tercihlerinizi genel çerçeve içinde değerlendirme daha kolay olacaktır.

Konut Yatırımı Nasıl Yapılır?

Konut yatırımı her geçen gün inşaat alanında kat edilen gelişmeler, emlak piyasalarındaki popülerlikle birikimcilerin dikkatini çekiyor. Birikimlerinizi bir konuta yatırarak sürekli kira geliri elde etmek, karlı olduğunu düşündüğünüz bir vakitte de satmak ilk bakışta mantıklı gelebilir. Ancak konut yatırımları karlı olabileceği gibi risk de içermektedir. Bir konuta yatırım yapmadan önce birikiminizin miktarı, yatırımı ne vadede düşündüğünüz gözden geçirilmelidir.

Konut yatırımı bütçenize göre bir konut bulursanız diğer yöntemlere göre daha az risklidir. Size sabit bir gelir sağlayacak bu sistemde fazla para dalgalanmaları yaşanmaz. Konut yatırımına karar verdiğinizde bankadan kredi çekmeyi düşünüyorsanız emlak piyasasının durgun olduğu dönemleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır. Konut kredisi faizi emlak piyasası durgun olduğunda genellikle düşer. Hem krediyi düşük faizle çekip, hem de gayrimenkul daha uygun fiyata alabilmek için piyasaların durgunlaştığı zaman en karlısı olacaktır.

Konut Yatırımında Püf Noktalar

• Yatırım için aldığınız konuta ödediğiniz bedelin mümkün olan en kısa sürede kira bedeliyle karşılanması dikkat edebileceğiniz en önemli kriterlerde. Örneğin iki seçeneğiniz arasından bir evin kira bedeli 15 yılda diğeri 20 yılda satın aldığınız miktarı karşılıyorsa 15 yıl olan daha avantajlıdır.
• Yatırım amaçlı konutlarda size uzun vadede prim yaptıracak mevkiler seçmelisiniz. Alışveriş merkezi, okul gibi alanlara yakın yerlerdeki evlerin kira getirisi ve satış bedeli değerlenecektir.
• Emlak yatırımları uzun vadeli düşünüldüğünde kesinlikle karlıdır diyebiliriz. Ancak kısa vadede aynı şeyi söyleyemeyiz. Eğer bir emlak yatırımı yapmak istiyorsanız 10 ile 15 yıl arasında bir süre içerisinde kar elde edebilirsiniz. Biriktirdiğim paradan bir miktar harcayabilirim, ya da 3 yıllık bir süre için yatırım düşünüyorum diyorsanız konut sizin için mantıklı bir yatırım olmayacaktır.

Gönenç Emlak Blog

Kemal Gönenç WhatsApp: 0532 312 01 16

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.