Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Emlak Konut Yatırımları | Marmaris Emlak

| 2 Yorumlar

Konut Yatırımları

Gönenç Emlak Şirketi yatırımcıların emlak konut yatırımları edinmelerinde ve sonrası yasal açıdan sorunlar çıktığında çözümün önem kazandığını açıkladı. Nitekim yargı çevresinde sıkıntılara karşı önemli olan süreci yaşamadan önlem almaktır açıklaması yaptı. Emlak konut anlaşmazlıkları sektörde izlenmektedir. Ülkemizde ve dünyada olduğun gibi yerel Muğla Marmaris Emlak Piyasasında da anlaşmazlıklar, uyuşmazlıklar olmaktadır. İşlerinizi düzgün, yasalara uygun yaptığınızda, kendinizi korumuş olursunuz. Emlak Konut Yatırımları konusunda zenginliğinizi korumada daima profesyonel danışmanlarla çalışmak tercihten ziyade zorunluluktur.

Bireysel Sorumluluktan Kaçının

Okuyucunun aklına hakaret etme riskine rağmen, iyi varlık koruma stratejisi nedir diye sorulursa altını çizerek vurgulayalım, suçlanmayın. Bunun bariz olduğunun farkındayız. Ancak bazı insanlar işlerini yürütürken yaratabilecekleri potansiyel sorumluluk hakkında bazen düşünmüyorlar. Buna Devekuşu Sendromu denildiğini açıklamış olalım. İnsanların bazıları sadece kafalarını kuma sokar. Sanki başlarına hiç bir şey gelmemiş gibi davranırlar. Size sorumluluk riskinizi aza indiren araçları, düşünce tarzını vermek isteriz.

Emlak Konut

Sorumluluk riskinizi azaltmanın bariz yolu evde kalmak, televizyon izlemektir. Böylesi davranış hayata gerçekçi yaklaşım olmadığını zaten biliyorsunuz. Ancak tabirde hata olmasın devekuşu olmak da yaşamak için doğru yol değil. Ortada yerde, gergin, ancak akıllıca hareket ettiğinizi bilerek rahat edeceğiniz şüphesiz yer var. Davalardan kaçamasanız bile, kişisel olarak vurulmaktan kaçınabilirsiniz. Konu dava koruması ile ilgilidir. Kendi adınıza iş yaparsanız, bireysel olarak dava edilirsiniz. Yükümlülükleri şahsen imzalarsanız, o zaman alan içindesiniz. İşlerinizi, işler kötüye gittiğinde, bireysel kimlikle eli kolu bağlı olmayacak şekilde düzenleyin. İş yapmak amacıyla kurumsal varlıkları kullanın, böylece sizinle işinizin yarattığı yükümlülükler arasında koruma katmanınız olacaktır.

Parası Olana Dava Açmak

Başlıktaki tanım doğru, değil mi? Alacak bir şeyin olmadığını düşünürlerse kimse seni dava etmeyecek. Belirtilen gerçek, genellikle yurt dışında özellikle eğer birisi “koşullu ücret” esasına göre avukat tutuyorsa geçerlidir. Yani, avukatın ücreti tahsil etme kabiliyetine bağlıdır. Yargı arenasında neler olduğuna dair içinde olanlar deneyimlerini zenginleştirir. Çoğu insan, avukatlık ücretlerini karşılayamaz, bu yüzden avukatın ofisinden morali bozularak ayrılır. Daha uygun fiyatlı avukat aramaya devam eder. Ülkemizde özellikle ceza hukukuna ilişkin mahkemelerde devlet ücretsiz avukat vererek savunma hakkının kutsallığına saygıyı sağlar.

İrtibat: 0532 312 01 16

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

2 Comments

  1. Pingback: Gayrimenkul Sektöründe İşletme Kredisi | Gönenç Emlak Blog

  2. Pingback: Günlük Kiralık Evler | Gönenç Emlak Blog

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.