Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Gayrimenkul Pazarı

| 0 Yorum

Emlak Piyasası Ne Durumda?

Yeni yılın ilk iki ayına baktığımızda gayrimenkul pazarı satış işlem hacminde daralma yaşandığını Gönenç Emlak şirketi açıkladı. Muğla çevresi ve Marmaris emlak piyasasında 27 yıldır gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren firma Kovid-19 koşullarında en son yaşanan tarihi konut kredisi faiz oranlarında düşüş ile birlikte satış rekorları yaşanmıştı. Ancak faizlerin yükselmesi ile bu hareketlilik sona erdi. Konut yatırımcısının bir gözü faizlerde diğeri ise döviz kurlarında ve diğer yandan altında yaşanan dalgalanma izleniyor. Yerel piyasada durgunluk rutinleşti. Ancak, buradan hareketle konut fiyatlarında düşüş beklenmiyor. Zaten 27 yıldır Marmaris emlak piyasası konut fiyatlarında düşüş görmedi. Geleneksel seyir izleniyor. Bazı dönemlerde ataklar görülüyor. Fiyatlar gelecekte ne olur? Sorusunun yanıtı mücbir sebepler dışında talebe bağlı olarak yükselir. Bu nedenle size göre makul fiyatlardan konut almanın koşulu geç kalmayın fırsatları kollayın anlamındadır.

Alan Kazanır

Mülk sahibi olmak her zaman istenir. Fakat maddi durumlar genelde buna izin vermez. Ancak günümüzde ev ya da araba veya bir arsa sahibi olmak kolaylaşmış durumdadır. Devlet destekli kredi olanakları ile de bunlara sahip olmak çokta mümkün hale getirildi. Evden tutun da imarlı imarsız her türlü arazi emlak piyasaların da bulmak mümkün. Mülk sahibi olmak genellikle uzun vadede kazanç getirir. Fiyatları daima artan oranda gelişir. Buna artı kazanç demektir.

Emlak Piyasaları

Özellikle emlak piyasalarındaki gelişmeler büyük ivme kazandı. Son zamanlarda emlak satışındaki artış bir hayli artış gösterdi. Buna piyasalarda büyük canlılık getirdi. Ev alımı oranların da yüzde yetmişlere varan bir alım gerçekleşti. Bunda kredi faktörlerinde ki payı unutmamak gerekir. Kredilerdeki faiz oranları düşüş gösterdiğinde özellikle emlak piyasaları çok fazla talep almakta. Bunun yanın da ev ve imarlı arazi satışları da artış göstermektedir. Emlak piyasası mevsime göre de farklılık göstermektedir.

Emlak Sektörü

Genellikle yaz ayların da büyük patlama yaşanır sektörde. Emlak piyasasın da ev alım satımları rekabet halini aldığı da görülür. Toki emlak konutları projesiyle de piyasalar canlılığını sürdürmektedir. Uzun vadede ödeme şansı sunan Toki tarzı konutlar ilgi görmeye devam etmektedir. Emlak piyasası her zaman kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Kredi alamayan ya da sorun yaşayan herkesin mutlaka araştırmaları gerekmektedir. Sahip olunan mülk ne olursa olsun her zaman kazandırır.

GÖNENÇ BLOG

İrtibat: 0532 312 0116

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.