Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Gayrimenkul Yatırımı Yararları

| 3 Yorumlar

gayrimenkul yatırımı yararları

Gayrimenkul Yatırım İşine Başlamada En Önemli Beş Faydası

30 yıldan beri faaliyette olan Gönenç Emlak Şirketi Muğla Marmaris gayrimenkul yatırımı yararları hakkında açıklama yaparak sektörle paylaşıma sundu. Yerel Marmaris emlak piyasası kapsamında gayrimenkul yatırımı yararları ve getirdiği neredeyse sınırsızdır. Sadece her anlaşmada büyük kâr elde etmek zorunda değilsiniz, aynı zamanda, borsa ve enflasyona karşı sağlam koruma olduğunu kanıtlıyor. Marmaris emlak piyasası kapsamında bu işe başlamakla birlikte geleceği garanti edilen diğer bazı faydalar, bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içermektedir.

Vergi Avantajları Göz Ardı Edilemez

Dokuz ila beş işinizde yılda 100.000 dolar brüt alıyorsanız ve ben kiralık mülkümden yılda 100.000 dolar kazanıyorsam, vergiden sonra kim daha fazla tutabilir? Tahmin ettin; Hükümet kiralık mülk sahiplerini ödüllendirdiği için kiralık mülküm çok daha düşük vergilendiriliyor. Hükümet ayrıca, yıpranma gideri ve serbest meslek vergisinin hariç tutulması gibi diğer faydaların yanı sıra uzun vadeli kârlar için daha düşük vergi oranları sunmaktadır.

Nakit Para Akımı Sağlamak

Gayrimenkul yatırımcıları, yalnızca istikrarlı toptan satış veya yenileştirme anlaşmalarından önemli miktarda nakit akışı elde etme olanağına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kiralık anlaşmalarıyla kendisine güvenli aylık nakit akışı sağlayabilirler. Kiralık mülk nakit akışının en iyi yanı, tüm faturalarınız ödendikten sonra ekstra paranın pasif gelir olarak kabul edilmesidir. Yatırım işinizin geri kalanını yönetirken, aylık maaş çeki alırsınız.

Değerleme Öngörüsü

Hangi gayrimenkul yatırımı yararları onun kredisini öderken o gayrimenkulün değeri artıyor ya da değer kazanıyor. Durgunluklar ve piyasa dalgalanmaları gibi şeyler mutlaka meydana gelse de, gayrimenkulün değerinin uzun süre boyunca artacağını söylemek güvenlidir. Bununla birlikte, bugün satın aldığınız herhangi mülk, bundan 30 yıl sonra çok daha değerli olacaktır; ancak sabit oranlı ipotekle her zaman aynı dolar tutarını ödersiniz.

Kontrollü Yönetim

Bu işe başlamanın tartışmasız en büyük yararı, yarattığınız şeye sahip olmaktan dolayı hissettiğiniz kontrol ve gururdur. Kaderiniz sadece size aittir. Gayrimenkul yatırımı yararları, sizi ve sizi finansal geleceğinizin sürücü koltuğuna yalnız bırakırakarak karar verme özgürlüğü sağlar. Bununla birlikte, kontrolle yatırımcıların, alışılmadık durumlara karşı iştahlarını nasıl yöneteceklerini de öğrenmeleri gerekir; yatırımcıların rahatsız olma konusunda rahat olmaları gerektiğidir. Girişimcilerin kendi duyguları üzerinde kullanmaları gereken kontrolün çok iyi farkındadır.

Önce Güvenlik

Tabii ki, herhangi türde yatırım yapmak her zaman bazı risklerle ilintilidir. Bununla beraber, zaman içinde istikrarlı  şekilde gayrimenkul birikimi oluşturmak, kendi geleceğinizi güvence altına aldığınız anlamına gelir. Ne yazık ki, bugün çok sayıda kişinin emekliliklerini nasıl güvence altına alacaklarına dair belirli planı yok. Gayrimenkul yatırımı yararları sadece bazılarının borçtan kurtulmanın en hızlı yolu olduğunu söylediği şey değil, aynı zamanda kendinize emeklilik yıllarınızda da devam edecek ve hatta gelecek nesillere aktarılacak fazla gelir akışı yaratmanın karşı çıkılmaz yöntemi olduğunu belirtelim.

Sonuç

Kendinizi düzgün şekilde eğitmeden gayrimenkul yatırımı yararları için onun dünyasına atlamanız tavsiye edilmez. Anlaşmaları bulmanın en iyi yollarını, kendinizi nasıl pazarlayacağınızı, nasıl pazarlık yapacağınızı ve elbette anlaşmaları nasıl finanse edeceğinizi öğrenmelisiniz; ancak, bunlarda ustalaştıktan sonra başarılı iş sürdürme yolunda olacaksınız. Bu nedenle, yatırım yolculuğunuza başlamadan önce incelemeniz için en sık sorulan soruların kapsamlı listesini hazırlamaya çalıştık. En baştan başlayarak aşağı doğru izleyiniz. Her soruyu analiz ettikten sonra, rakiplerinizin önünde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Anlamı rekabette önde olanın daima kazanacağıdır.

İrtibat: 0532 312 01 16

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

3 Comments

  1. Pingback: Emlak Konut Yatırımları | Gönenç Emlak Blog

  2. Pingback: Yazlık Satılık Ev İlanları | Gönenç Emlak Blog

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.