Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Günlük Kiralık Ev

| 0 Yorum

Kiralık Konutlar

Yaz sezonu ile birlikte Marmariste kısa süreli, günlük kiralık ev talepleri gelmeye başladı. Mobilyalı, eşyalı kiralık ev talepleri özellikle sezon içinde ve sezona girerken yükselmektedir. Genel olarak emlak danışmanları, sezonluk veya en kısa üç aylık kiralık konut taleplerini karşılayabilmektedir.

Günlük kira talebi ile gelen müşteriye nasıl hizmet verilebilir. Mantık olarak, elektrik,su giderleri dahil verilecek fiyat içine ne komisyon ilave edebilirsiniz? Evin temizliğini yaparak yeniden kiralanır duruma kim getirecek? Bütün bu nedenlerle, bu hizmet, emlak şirketlerine değil turizm sektörü içinde geçerlidir.

Günlük Kiralık Ev Bulmak.

Tek adres, apart otellerdir. 1+1 veya 2+1 kullanıma hazır üniteler, günlük, haftalık, aylık sürelerle kiralanabilir. Plaja yakın apart oteller fiyatları diğerlerine göre yüksektir. Örneğin günlüğü; 70-200-TL aralığındadır. Apart otellerin tercih nedeni daha ekonomik oluşudur. Mutfak bölümü kullanılması avantajdır. Bu avantajın otele göre daha kullanışlı ve uygun fiyata sahip olmasıdır.

Sezonluk kiralamalarda ise konut kiralama tartışmasız en uygun olanıdır. Aylık kirası 600-1000-TL aralığında konut kiralamak mümkün durumdayken, kısa süreli kiralamada aylık 2100-6000-TL aralığı ödeme ile yapılabilmektedir. Bu nedenle; sezonluk ev arıyorsanız emlak danışmanlık şirketlerine, kısa süreli kiralama için turizm şirketlerine müracaat gerekmektedir.

20 yıl üzerinde Marmaris ve güney sahilleri danışmanlık hizmeti vermekte olan şirketimiz Gönenç Emlak Ltd.Şti.; kısa süreli kiralama için taleplerin Tuzim Müdürlüğü’nden bilgi alınmasını önermekle yetinmektedir.

Korsan olarak, evini kısa süreli kiraya veren, vergi dışı, sigortası yapılmamış illegal konut kiralama yapılması durumunda tatiliniz burnunuzdan gelmekle kalmayıp başınızın da derde girebileceği uyarısını yapalım. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Kemal Gönenç

Error: Contact form not found.

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.