Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Günlük Kiralık Evler

| 4 Yorumlar

Günlük Kiralık Evler

Ev Kiralama

Gönenç Emlak Şirketi Muğla Marmaris gayrimenkul piyasasında 29 yıl hiç günlük kiralık evler için hizmet vermemiştir. Bu alan farklı hizmeti gerektirir. İki üç gün konut kiralamanın komisyonu ne olur? Kaldı ki, temizlik, takip, elektrik su ödemeleri, vergi ve güvenlik sorunları ile bu iş farklı bir sektördür. Marmaris Emlak piyasasında, asgari sezonluk veya yıllık kira kontratı tanzim edilmesine yönelik sunum yapılmaktadır.Ayni otelde kalan konuklar gibi, kiraya verilen evde kalan her birey hakkında T.C Kimlik numaralarını bildirim gerekmektedir. Bizim işimiz profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektir. Şimdi, bu vesile ile konut kiralama konusunda bazı bilgileri paylaşalım.

Selimiye Kiralık Konutlar

Her yıl yaz sezonunun açılışı öncesinde, Selimiye Emlak Piyasasında, sezonluk köy evi, apart otel 1+1 veya 2+1 ünitesi kiralanmasında hareketlilik yaşanır. Yazlıklar,köy evleri, müstakil ev veya villalar sezonluk veya aylık periyotlarla yazlıkçılar tarafından kiralanma işlemi yapılır Selimiye Mahallesi, sakin ortamı, balık lokantalarının yer aldığı sahili ve temiz denizi ile cazibe oluşturarak ilgi görür. Günlük kiralık ev talepleri özellikle tatilciler için, pansiyon veya apart oteller ile temin edilmektedir.

Yönetmelik değişikliği ile 2008 senesinden bu güne yasal apart otel inşaatlarına izin verilmesi üzerine artış görüldü. Yeni apart otellerin yapılması ile gereken talebin karşılamasında önemli rol oynadığı izlenmiştir. Günlük kiralık ev talepleri genel olarak, pansiyon, apart ve butik oteller tarafından karşılanmaktadır. 1+1 veya 2+1 mobilyalı deniz manzaralı, plaja yakın apart otellerde sezon içinde fiyatlar Marmaris fiyatları ile nerede ise eş değeri bulmaktadır.. Önceden yapılan direk olarak görüşme ile rezervasyon yapanlar, uygun koşullarla kiralama yapma şansına sahiptir.

Marmaris Kiralık Evler

Merkez ve çevresi genellikle Marmaris kiralık ev kiralama süreleri bir yıl veya sezonluk olmaktadır. Yıllık kiralanan evlerin büyük çoğunluğu ise, kira kontratı süresinin bitiminden sonra ayni şartlarla, fiyat artışı yaparak kontrat süresini devam ettirmektedir. Ancak; son üç dört senedir kiralarda artış yapılması bir yana esas sorun konut bulunmasındadır.Parsellerin bitmesi nedeniyle inşaat yapılamamaktadır. Kentsel dönüşüm ile yapılan yapılar sayı olarak az ve fiyatları çok yüksektir. Sezonluk kiralanan evlerin ise talipleri tatilciler veya turizm piyasasına hizmet üretenlerdir. Tahmini olarak turizm sezonunun açılışı öncesi 20.000 dolayında çalışanın önemli bölümü mobilyalı kiralık ev talebi var olmasına karşın karşılanamadığı görülür.. Marmaris günlük kiralık ev uygulaması oldukça azdır.

GONENC EMLAK BLOG

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

4 Comments

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.