Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

İşletme Kredisi

| 1 Yorum

Ticari İtibar

27 yıl üzerinde süredir Muğla çevresi ve Marmaris emlak piyasası kapsamında faaliyette bulunan Gönenç Emlak Şirketi gayrimenkul sektöründe işletme kredisi ve derecelendirme hususunda açıklama yaptı. Özellikle otel satışlarında ve işletmesinde kredi kullanımı konusunu araştırdı. Şirket adına kayıtlı otel satışında KDV çıkmaktadır. 10.000.000-$ fiyatla satılan tesis için çıkan vergi oldukça büyüktür. Bu nedenle otelin kayıtlı olduğu şirketin satılması daha yararlıdır. Peki, şirketin durumu nedir? İtibarı borç alacak bilançosu nedir? İncelenmeden karar veremezsiniz. Kira sözleşmesi düzenleyerek aldığınız tesis için faaliyette bulunduğunuz şirketin kredi kullanımı için gücü nedir? Marmaris emlak piyasası kapsamında karşılaştığımız bu ve benzeri pek çok husus önemlidir. Şimdi konuyu irdeleyelim.

İşletme Kredisi Nedir?

Şirketin ya da kuruluşa ödünç para verilip verilmeyeceğini, iş yapılıp yapılmayacağını veya o şirketle çalışıp çalışmayacağını belirlerken kullanılan finansal geçmişidir. İşletme kredisi, 0 ile 100 içinde yer alan ölçekte derece ile ölçülür. Eğer 80 ya da daha yüksek düzeyde değeri korunuyorsa iyi ölçüt olduğu düşünülür. Marmaris emlak piyasası ev satışında bireysel borçlanmada olduğu gibi, firmaların da derecesini hesaplayan farklı bağımsız kuruluşlar bulunmaktadır. Ödeme disiplinine, riskine ve iflas, kapanma olasılığına bakılarak belirlenir. Bu denli önemli olmasının nedeni, yatırımcılar için alternatif finansman seçenekleri sunmasıdır Ayrıca şahsi kredilerini ticaretle alakalı harcamalardan korumaya da hizmet etmesi önemlidir. Yatırımcılar başvuruda bulunmuş olduğu andan itibaren, işletme kredisi meydana getirmeye başlarlar. Bu nedenle, iş oluşturmaya başladığınız andan itibaren mali durumunuzu düzenli izlemek oldukça önemlidir.

Nasıl Kontrol Edilir?

Kredi puanlarını hesaplayan ajanslar vardır. Her kuruluş, aynı ölçekte etkinlik göstermesine rağmen, farklı koşullar göstergesi kullanır. Kredi derecenizi test etmek amacıyla tarafsız yetkili kuruluşlardan rapor isteyin. Kredi raporu almak pahalıya mal olsa da, durumunuza müdahale etmeden öncelikle hataları yakalamak daha iyidir. Genel kural olarak, firma sahipleri yılda en az iki kere kontrol etmeyi hedeflemelidir. Elbette böylesi talep ihtiyaçtan doğar. İhtiyacınız yoksa gerek te yoktur.

Borç Yiğidin Kamçısıdır

Bu atasözü ticaret erbabı için pusuladır. Borçlanmadan büyümek mümkün müdür tartışılır. Bankadan bu güne kadar hiç borç almamış, kart dahi kullanmamış birey ile aksini yapan arasında fark olur. Düzenli, gününde ödeme yaparak defalarca bunu tekrarlayan şahıs itibar sahibidir. Zira düzgün maziye sahiptir. Konuya kurumsal anlamda bakılırsa itibar paradır deyimine uygun saygınlığınız olur. Nitekim konut alırken bankadan ipotek karşılığı borç için derecenize bakılır. Konut satışı için alıcılara Marmaris emlak piyasası faaliyetimizde alıcılara ilk olarak bankaya yönlendiriyoruz. Durumları uygun ise süreç ilerler. Bu nerede ise yaşamın her alanında geçerlidir. Gayrimenkul şirketlerinin ilk adımı komisyon hizmet bedeli kazanma amaçlıdır. İkinci aşama taşınmaz [al-sat] sürecidir. Üçüncü ve son aşama ise [al-proje yap-inşa et-sat] olarak belirleyen düzeydir. Başaranlar bu yol haritasından geçen dünyanın en önemli zenginleridir.

İrtibat: 0532 312 01 16

One Comment

  1. Takip ediyoruz. Sektör içerikleri yayınlanıyor.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.