Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Daireler

| 0 Yorum

Gönenç Emlak şirketi Marmaris satılık daireler hakkında bilgi vererek gayrimenkul sektörü ile paylaştı. Muğla Marmaris emlak piyasası satılık yeni daire fiyatlarında artış kendini gösterdi. Türkiye 2016 yılı genelinde %12-25 oranlarında gayrimenkul sektöründe artışlar görülürken Marmaris ve çevresi yerine göre %25 ve üzeri fiyat etiketleri dikkat çekiyor.

Konut Fiyatları

Örneğin Sahilden 300-500 metre mesafede yeni, 2+1 açık mutfak, ana caddeye değil arka tarafa yüzme havuzuna bakan daire 450.000-TL satış fiyatıyla sektöre sunuldu. Bir zamanlar, bu fiyata Armutalan ‘da villa satın alınabilirken, bugün ancak dairelere yetişebiliyor. Bir anlamda, Marmaris Emlak piyasasında konutların ne kadar prim yapabilme potansiyeline sahip olduğu kendisini hissettiriyor.

Fiyatlar Düşmez

Gayrimenkul fiyatlarının yüksek olmasının birinci nedeni maliyetlerin yükselmesidir. Tuğla, çimento, demir vs. Türkiyenin her bir tarafında, nakliyeden kaynaklanan farklılıklara rağmen belli bir seviyededir. Ön önemli neden, arsa payı maliyetin yükselmesidir. Özellikle merkez ve yakın çevresinde satılık parsel kalmadığı için, sıfıra doğru yönelen, daralan Marmaris arsa arzı, fiyatlarda roket etkisi yapmıştır. Eski binaların yıkılarak, kat karşılığı anlaşması ile elde edilen arsa, doğrudan satış fiyatına endeksli rol oynamaktadır. Muğla Marmaris emlak satılık kiralık gayrimenkul ilanları takip için sitemizden sunuluyor.

Peki; bu fiyatlar karşısında piyasalarda, durgunluk veya gerileme mi var? Hayır. Son 20 yılın üzerinde süredir devamlı söylediğimiz, Marmaris kendi talebini yaratır olmuştur. Henüz bunun değiştiğini görmedik. Başka Marmaris olmadığına göre, daima  normal koşullar altında talebin canlı kalacağını düşünüyoruz.  Ne demişler alan kazanır. Bol şanslar dileriz.

WhatsApp: 0532 312 01 16

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.