Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Marmaris Digital Medya

| 3 Yorumlar

Dijital Medya

Emlak Dijital Medya

Ekonomist Kemal Gönenç ticaretin değiştiği günümüzde Marmaris dijital medya uygulamalarında gelişimin sonuçlarıyla izlendiğini belirtti. Geçmişten geleceğe bakarak başlayalım. Marmaris’te ilk on-line gayrimenkul danışmanlık şirketi 1992 yılında francheising sistemi ile şirketimiz kurucuları tarafından açıldı. 30 Yıl önce Merkez ve çevre Belediyeler dahil bölge içinde, toplam altı adet firma Marmaris piyasasında hizmet veriyordu. Yerel piyasnın nereden nereye gelindiğine bakalım

Marmaris Dijital Medya

Teknolojik olarak; Sx 233, ardından Dx 2.40  ile Seleron ve 416 Pentium-bilgisayarlar günün teknolojisiydi. Haberleşmede 14400 ardından 33600 Bbs hızında modem kullanılıyordu. Ayrıca 3.2  disketler, Windows 3.1 işletim sistemleriyle bugüne göre kağnı arabası hızıyla yol alınıyordu.

Lakin harici modemler hızı arttırsa da teknolojinin gelişmesi gerekiyordu. Cep telefonlarının yaşantımıza yeni girdiği yılların ardından,  2000 yılında Milenyum yaşanırken bilginin paylaşılması gelişiyordu. Sonuç olarak rekabete dayalı teknik evrim hızlanıyordu. Tüm gelişmeleri bu güne kadar izleyerek, uygulayarak, yaşayarak bilgimizi geliştirdik, geliştirmeye devam ediyoruz.

Gönenç Emlak Şirketi

Aile şirketimiz1994 yılında kuruldu. 30 yılı aşan süre danışmanlık hizmeti verdi. 2024 yılında ticari faaliyetini sona erdirdi. Vizyonunda bulunan bilgi birikimi, deneyim dürüstlük bileşkesi olarak Marmaris Emlak dijital medya piyasasında yerini belirledi. Yaklaşık on yıl dış yazılım firmalarından destek alarak web sitesi üzerinden fırsat ilanları yayınladı. Nitekim firma portföyünden satılık kiralık ilanlarını elektronik ortamında, inter-aktif olarak sundu. 2005 yılına gelindiğinde site Türkçe ingilizce iki dilde yayınlanmaya başladı

Marmaris Emlak Dijital Pazarlama

Kendimize ait yazılımla özgün kodlarla resmi sitesini oluşturduk. Bu sitemiz 10 yılı aşan süredir internetten fırsat ilanlarını paylaştı. Şirketimiz adına sosyal medyada açılan hesaplardan binlerce potansiyel gayrimenkul alıcı satıcılara ulaşmak mümkün oldu.Makalenin yazarı tarafından hazırlanan marmarisbox.com 2008 yılından beri sektöre sunum verdi. İzlediğiniz her iki Blog Sitesi ise sektör hakkında haber, duyuru, yorum, fiyat yanı sıra piyasa analizleri hakkında makaleler sunmaya devam ediyor.

Yazılım Bilmek Gerekli mi?

2015 yılında html-5 kodları ve Css ile özgün kodlarla yeni sitemiz aktif olarak yayına başladı. Artık video ilanları da sitemizde yer alıyor. Dijital medya üzerinde bölgemiz için lider konumda en eski firmalardan olduk. Türkiye çapında hizmet veren taşınmaz pazarlama siteleri ile ayni ligde bulunmamız tesadüf değil.. Google yanı sıra diğer arama motorlarında bölgemize ilişkin aramalarında Marmaris yerel piyasa ilan sitesi ilk sayfalarda açıkçası pek çok kelime, birleşik kelimelerde, ön sırada çıkarak seviyesini korudu.

Kalite Farkı

Gayrimenkul danışmanlığı; hukuk, gayrimenkul mevzuatı, harita-plan okuma, satış teknikleri, pazarlama, psikoloji, bilgi birikimi, vizyon gerektirir. Artık, dijital medya izleyerek ona uygun araçları kullanmayı bilmek gerekiyor. Bu nedenle kendi özgün sitemizi inşa etmek, geliştirmek için kod yazmayı öğrendik. Günümüzde buna gerek var mı? Elbette tartışılır. Çünkü, herşey artık akıllı telefonlar üzerinden yürütülüyor.  Artık, emlak ofisine gelerek satılık kiralık arayanların sayısı az denilecek boyutta kalmıştır.

Rekabet Gelişmenin Anahtarıdır

Dijital medya, elektronik bilgi platformunda buluşma sayesinde gelişiyor. Şüphesiz gelişmeye devam edecek. Bu nedenle şirket sloganımızda, pusulanız doğru bilgi olsun dedik. Açık söylemek gerekirse danışmanın verdiği hizmet onun kalitesini belirler. Danışman seçimde gösterilen özen, bilgiye dayanan kararlarla doğru orantılıdır. Unutmayalım artık sadık müşteri modeli silinmiştir. Müşteri açısından kendi işini kendisi görenler çoğunluktadır. Ticari faaliyette duruma göre pozisyon almak bence doğrudur.

Medya İrtibat: 0532 312 0116

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

3 Comments

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.