Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Emlak Digital Medya

| 3 Yorumlar

Gayrimenkul Sektöründe Teknolojik Etkiler

Ticaretin değiştiği günümüzde Marmaris emlak dijital medya uygulamalarında gelişimin izlenmesinde görülmesinin mümkün olduğunu Gönenç Emlak belirtti. Geçmişten geleceğe bakarak başlayalım. Marmaris’in ilk on-line emlak danışmanlık şirketi 1992 yılında francheising sistemi ile şirketimiz kurucuları tarafından açıldı. Merkez ve çevre Belediyeler dahil bölge içinde, toplam altı adet  ofis ve  şirket Marmaris merkezde hizmet veriyordu.

Teknolojik olarak; Sx 233, ardından Dx 2.40  ile Seleron ve 416 Pentium-bilgisayar ve 14400 ardından 33600 Bbs hızında modem kullanılıyordu..3.2  disketler, Windows 3.1 işletim sistemleriyle bugüne göre kağnı arabalarıyla yol alınıyordu. Harici modemler hızı arttırsa da teknolojinin gelişmesi gerekiyordu. Cep telefonlarının yaşantımıza yeni girdiği yılların peşinden,  2000 yılında Milenyum yaşanırken bilginin paylaşılması gelişiyor, rekabete dayalı teknik evrim hızlanıyordu. Tüm gelişmeleri bu güne kadar izleyerek, uygulayarak, yaşayarak bilgimizi geliştirdik, geliştirmeye devam ediyoruz.

Gönenç Emlak Şirketi

1994 yılında iki yıllık deneyim üzerine kurulan aile şirketimiz, 20 yılı aşan süredir vizyonunda bulunan bilgi birikimi, deneyim dürüstlük bileşkesi olarak Marmaris Emlak sektöründe yerini belirledi. Yaklaşık on yıl dışarıdan destek alarak web sitesi ile şirket portföyünden satılık kiralık ilanlarını elektronik ortamında, inter-aktif olarak sundu. 2005 yılına gelindiğinde, yönetim karar alarak Türkçe gonencemlak.com ve İngilizce yayın yapan gonencestate.co.uk isimli iki sitesinin yayınına devam kararı aldı.

Kendimize ait yazılımla özgün kodlarla gonencemlak.com.tr resmi sitesini oluşturduk. Bu sitemiz 10 yılı aşan süredir internetten 3000 adet üzerinde resim ve 700 adet üzerinde emlak ilanını  Türkiye güney sahillerinde yayınlayan portal niteliğindedir. Makalenin yazarı tarafından hazırlanan marmarisbox.com ve selimiyeemlak.net siteleri 2008 yılından beri sunum gerçekleştirmektedir. Gonencemlakblog.com ise sektör hakkında haber, duyuru, yorum, fiyat ve piyasa analizleri hakkında makaleler sunmaktadır. Şirketimiz adına sosyal medyada açılan hesaplardan binlerce gayrimenkul danışmanına ulaşmak mümkün olmuştur.

Yazılım Bilmek Gerekli mi?

2015 yılında html-5 kodları ve Css ile özgün kodlarla yeni sitemiz Marmaris-emlak.com aktif olarak yayına başladı.. Artık video ilanları da sitemizde yer alıyor. Dijital medya üzerinde bölgemiz için lider konumda olduğumuzu; Türkiye çapında hizmet vermekte olan, holdingler dahil emlak pazarlama siteleri ile ayni ligde bulunmamız göstermektedir. Google ve diğer arama motorlarında bölgemize ilişkin emlak aramalarında Marmaris Emlak sitesi yeni olmasına karşın ilk sayfada ve pek çok kelime, birleşik kelimelerde, birinci sırada çıkmaktayız.

Kalite Farkı

Emlak danışmanlığı; hukuk, gayrimenkul mevzuatı, harita plan okuma, satış teknikleri, pazarlama, psikoloji, bilgi birikimi, vizyon gerektirdiği gibi artık, dijital medyayı izleme ve ona uygun araçları kullanmayı da gerektirmektedir. Bu nedenle kod yazmayı kendi özgün sitemizi inşa etmek, geliştirmek için öğrendik. Yeni dünya düzeninde bilginin değeri öne çıktı. Sibernetik devrim sonrası pek çok gelişmeyi takip edilmesi güç süreç izledi. Artık, emlak ofisine gelerek satılık kiralık arayan sayısı az denilecek boyutta kalmıştır. Dijital medya, elektronik bilgi platformunda buluşma ile süreç gelişiyor, gelişmeye de devam edecek. Bu nedenle şirket sloganımız, pusulanız doğru bilgi olsun diyoruz. Nitekim, emlak danışmanınızın verdiği hizmet kalitesini belirler, danışmak kazandırır. Seçimde gösterilen özen, bilgiye dayanan karar ile doğru orantılıdır.

Kemal Gönenç – WhatsApp: 0532 312 0116

3 Comments

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.