Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Emlak Konut Arama

| 0 Yorum

Türkiye güney sahillerinde, dünyanın incisi Marmariste ev satın almak istiyorsunuz. Ne yapmanız gerekir? Öncelikle seçiminizi sorgulayınız. Kalitesini tartışamayacağınız şık italyan bir marka ayakkabı, ayağınıza iki numara küçük ya da büyük ise; size uygun değildir. Ne kadar kaliteli vb. olması sorunu ortadan kaldırmaz. Bütün yönleri ile düşünerek seçiminizi yapmanız gerekir. Peki; bu kararı verirken bilgi alt yapınızda neler var? Size göre bilgileriniz yeterli ise, seçiminiz doğrudur. Evet, koşullarınız Marmariste yaşamaya uygun. Peki nerede ev satın alacaksınız? İstediğiniz özellikler ve bu özelliklere uygun fiyatlı evleri nerede bulacaksınız?

İkinci aşama; yeni bilgilere ihtiyacınız olduğunu gösterir. Araştırma yapmanız gerekir. Eğer zamanınız var ise; kendi başınıza yavaş yavaş öğrenebilirsiniz. Bilgi çağında yaşadığımız için, internet arama motorları elinizin altında. Binlerce satılık ilanı, resimleri, videoları internetten yayınlanıyor. Evinizde kahvenizi yudumlarken, sokak sokak ev aramak yerine, ekrandan izleyerek, piyasa koşulları, rayiçler, fiyatlar hakkında bilgilenmeniz biraz sabır ile mümkündür.

Üçüncü aşama; hangi semti seçtiğiniz, orada bulunan satılık ilanlarından derlediğiniz, ilgilendiğiniz emlaklarla tanışmayla yaşanır. Sahibinden veya emlak şirketinden satılık sunulan, seçtiğiniz evleri yerinde incelersiniz. Böylece sanal bilgiler, gerçekleriyle çıplak gözle çevresi ile birlikte görülür. Fiyatlar alınır, verilir, teklifler yapılır, son fiyat alınır vs. bu aşamada yaşanır. Pek çok alıcı da bu veya şu şekilde muradına erer. Ya da beklentisi karşılanmaz ise, döngü tekrar başlar.

Yeterli zaman ayırmadığınız taktirde, profesyonel destek alarak isteğinize ulaşabilirsiniz. Ancak; bize göre doğru olanı, yukarıda belirttiğimiz süreci yaşadıktan sonra emlak şirketiyle görüşmenin daha doğru olacağıdır. Çünkü, bilinçli alıcı profiline sahip olmanızın anlamı, ne aradığını ve limitlerini bilen, bu yönde bilgi sahibi olandır. Satış sürecinde karar verilmesi doğru bilgi birikimi üzerinde gerçekleşirse, yanılmanız güçleşir. Peki, hangi danışmanlık şirketine gideceksiniz? Doktorunuzu, avukatınızı seçerken gösterdiğiniz özen yeterlidir. Ne aradığını ve hangi fiyat aralığında, değerinde, nerede, emlak alabileceğini bilen alıcı, kendisini ayni ciddiyetle algılayacak deneyimi, birikimi, bilgisi olan eğitimli profesyonel, ayni dil konuşulduğundan, kolay anlaşırlar. Sunumu yapılan emlak konut seçenekleri içinde seçim daha kolay yaşanır.

Marmaris dışında yaşayan aileler yanısıra, iç piyasadan gelen taleplerde de satış süreci ayni özelliklere sahiptir. Değişmez. Danışman, kaliteyi uygun fiyatla satınalmak isteyen alıcı ile emlakını değerinde ve hızlı satmak isteyen satıcıyı buluşturma ile satış sürecini, başlatarak yönetir. Zaten Türkiyede ve dünyada yüzbinlece emlak şirketinin bulunması ve bizde henüz oturmamış olsa da, meslek kabul edilmesi, gayrimenkul sektöründe yer alması tamamen ihtiyac nedeniyledir. Şimdilik son söz; her zaman söylediğimizi yinelemekdir. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Kemal Gonenc

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.