Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Günlük Kiralık Ev

| 2 Yorumlar

Marmaris Kiralık Evler

Muğla Marmaris günlük kiralık ev  konusunda yaz sezonu başlamadan önce Marmaris emlak sektörü yine devresel sorun yaşıyor. Turizm sektörüne mal ve hizmet üreten iş yerleri açılışı ile yaklaşık 20.000 civarında çalışan nüfus beldemize gelmektedir. Yaklaşık 20 yıldır nicelik olarak her yıl yükselen bu nüfus hareketi konut kiralamada önemli talep oluşturmaktadır. Ayrıca, yerli tatilciler de kısa süreli ev kiralama talebi oluşturmaktadır.

Ev Kiralama

Çalışma nedeniyle gelenler genellikle sezonluk mobilyalı ev kiralama tercih etmektedirler. Yaşanılan arz daralması nedeniyle fiyatlar yükselmiştir. Kiralama koşullarında; talep yoğunluğu yanı sıra, evin kötü kullanımı, kira ödemelerinin zamanında, düzenli yapılmaması gibi nedenlerle olumsuz yönde gelişme yaşanmaktadır.Genellikle sezonluk peşin kira talep edilmeye başlanmıştır. Depozit, kefil, elektrik su aboneliğinin kiracı adına olması, noterden tahliye taahhütnamesi, yangın ve hırsızlığa karşı sigorta gibi istekler koşul olarak dayatılmaktadır.

Marmaris Günlük Kiralık Evler

Bu yönde talepler apart oteller ile karşılamaktadır. Bir oda, salon, mutfak, banyo tuvalet, balkon ibaret ünitelerde aile kalabilir. İki yatak odalı olan üniteler de vardır. Ancak konaklama otelde kalış statüsündedir. Kira kontratı düzenlenmez. Günlük, haftalık, aylık ya da karşılıklı görüşme ile belirlenecek süre içinde konaklama yapılabilir. Sistem olarak Marmaris günlük kiralık ev uygulaması bulunmamaktadır. Münferit olarak bu tip uygulama yapılabilmektedir. Fakat ulaşabilme adresi profesyonel çalışan emlak şirketleri değildir. Kira kontratı ile yasal sözleşme sezonluk veya yıllık olarak yapılmaktadır.

Kemal Gönenç – WhatsApp: 0532 312 01 16

2 Comments

  1. Kiralık ev arzı konusunda gelecek yıllarda sorun daha da büyüyecek gibi görünüyor. Özellikle sezon öncesi ev kiralama talebinde patlama yaşanıyor.

  2. Apart oteller arz açığını bu yönde kapatmaya çalışıyor. Ancak gelecek açısından talep karşılanması yetersiz kalacak görünüyor. Kiralık konut açığı sektörde hissediliyor.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.