Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Kiralık Daire

| 1 Yorum

Sektörde değişim sosyal hareketlere bağlı olarak gelişmektedir. Mesleğe başladığımız 1992 yılından, son üç yıla gelinceye kadar, yazlık turizm kasabası olan beldemizde hareket tatilcilerin ve turistlerin gel gitleri ile şekilleniyordu. Sezon bittiğinde el ayak çekilir yerli baş başa kalırdı. Oysa artık yerleşik nüfus 20.00’lerden 80.000’i aşan sayılara ulaşmıştır. 1997 yılı top seviyesi olarak kabul edilirse, ardından gelen yıllar, merkezin dışarıya kaydığı, kademeli olarak her yıl nüfusun arttığı görülür. Ayni zamanda yazlık yaşam biçiminin yerini yerleşik, yaz-kış yaşanılan belde haline dönüşmesi görülür.

Artık; Marmaris yaz kış yaşanılan, büyük kentlerden ve yurt dışından göç alması ile dikkat çekmektedir. Merkezde, eski binaların yıkılarak yenilerinin yapılması dönüşümü arsa yokluğundan üç yıldır yoğun yaşanmaktadır. Yeni bina yapılması için, Armutalan, Beldibi, İçmeler ayni yazgıyı yaşayacak gibi görünüyor. Kalan son arsalar tamamlandığında, bitmeyecek olan yıllara yayılmış dönüşün göreceğiz. Arz kronik daralma süceci yasadığı için, Marmaris kiralık daire talebi karşılanamamıştır. Çevre orman olduğu için yeni imara açılacak alan bulunmadığından genişleme mümkün görünmemektedir.

Marmaris kiralık daire piyasasında ev bulabilmek için kasım-mart ayları en ideal dönemdir. Kiralama için nisan ayı son dakika evleri için şanstır. Mayıs-Ekim aylarında ev bulmak son derece güç olup, fiyatların da katlandığını belirtelim. Bugün için 2+1 daireler 500-TL’den 600-650’TL fiyatlarla hemen kiracı bulmaktadır. 3+1 kiralık dairelerde ise 700-900-TL; İkiz villa için 1000-1500-TL fiyatlarla sunulan emlaklar kiralanmaktadır. Çevre mahallelerde köy evi, müstakil ev kiralama yerinde, ve sezon gelmeden kontrat tanzim edilerek gerçekleşmektedir.

Kemal Gonenc

Kiralık daire bulabileceğiniz emlak siteleri;

www.gonencemlak.com.tr

www.marmarisbox.com

www.selimiyeemlak.net

One Comment

  1. Pingback: Marmaris Kiralık Daire | Gonenc Emlak Blog

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.