Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Marmaris Kiralık Daire | 2014 Arşivinden

| 1 Yorum

Marmaris Konut Piyasası

Muğla Marmaris kiralık daire  için gayrimenkul sektöründe çanların çalmaya başladığı Gönenç Emlak şirketi tarafından duyuruldu. Sektörde değişim sosyal hareketlere bağlı olarak gelişmektedir. Mesleğe başladığımız 1992 yılından, son üç yıla gelinceye kadar, yazlık turizm kasabası olan beldemizde hareket tatilcilerin ve turistlerin geliş gidişleri ile şekilleniyordu.

Sezon bittiğinde el ayak çekilir yerli baş başa kalırdı. Oysa artık yerleşik nüfus 20.000 seviyesinden 80.000’i aşan sayılara ulaşmıştır. 1997 yılı  seviyesi en üst düzey olarak kabul edilirse, ardından gelen yıllar, merkezin dışarıya kaydığı, kademeli olarak her yıl nüfusun arttığı görülür. Ayni zamanda yazlık yaşam biçiminin yerini yerleşik, yaz-kış yaşanılan belde haline dönüşmesi görülür.

Ev Kiralama Sorunu Büyüyor

Artık; Marmaris yaz kış yaşanılan, büyük kentlerden ve yurt dışından göç alması ile dikkat çekmektedir. Merkezde, eski binaların yıkılarak yenilerinin yapılması dönüşümü arsa yokluğundan üç yıldır yoğun yaşanmaktadır. Yeni bina yapılması için, Armutalan, Beldibi, İçmeler ayni yazgıyı yaşayacak gibi görünüyor. Kalan son arsalar tamamlandığında, bitmeyecek olan yıllara yayılmış dönüşün göreceğiz. Arz kronik daralma süreci yasadığı için, Marmaris kiralık daire talebi karşılanamamıştır. Çevre orman olduğu için yeni imara açılacak alan bulunmadığından genişleme mümkün görünmemektedir.

Kiralık Konut Fiyatları

Marmaris kiralık daire piyasasında ev bulabilmek için kasım-mart ayları en ideal dönemdir. Kiralama için nisan ayı son dakika evleri için şanstır. Mayıs-Ekim aylarında ev bulmak son derece güç olup, fiyatların da katlandığını belirtelim. Bugün için 2+1 daireler 500-TL’den 600-650’TL fiyatlarla hemen kiracı bulmaktadır. 3+1 kiralık dairelerde ise 700-900-TL; İkiz villa için 1000-1500-TL fiyatlarla sunulan konutlar kiralanıyor. Çevre mahallelerde köy evi, müstakil ev kiralama yerinde, ve sezon gelmeden kontrat tanzim edilerek gerçekleşmektedir.

İrtibat: 0532 312 01 16

Kaynak Siteler

www.marmarisbox.com

www.selimiyeemlak.net

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

One Comment

  1. Pingback: Marmaris Kiralık Daire | Gonenc Emlak Blog

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.