Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Konut Yatırımı

| 0 Yorum

Konut Fiyatları Yükseliyor

Gönenç Emlak Şirketi, gayrimenkul piyasasında Marmaris konut yatırımı yüksek karlar yaratmaya devam ediyor açıklaması yaptı. Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş, salgın koşullarda piyasanın canlanmasına olumlu etki yaptı. Birinci el evler için %62-64 ve ikinci el taşınmazlarda %72-76 oranlarındaki seviyeler tarihi oranlardı. Döviz kurları ve altın fiyatlarında yaşanan değişkenlik konut kredisi faiz oranlarında da izlendi. Maalesef tarihi kredi faiz oranları yükselmeye başladı. Bu iniş çıkışların yakın zamanda dengelenmesi bekleniyor.

Evlerimiz Önemlidir

İnsanların barınak gereksinimi binlerce yıldan beri günümüze kadar süregelmiştir. Mağara yaşamından bu günün modern akıllı konutları kullanımına kadar evrim yaşandı. İhtiyaç temelde değişmedi. Kiralık evde yaşayanlar her ay ödeme yaparken muhtemelen evim olsun diye dua etmektedir. Aslında sosyal devletin görevlerinden birisi vatandaşının güvenlik adalet sağlık ve eğitim yanı sıra mutlu yaşamasının sağlanmasını gerektirir. Bu nedenle kamu lehine uygulamalar sadece ekonomik yaşamı toparlamak amacına yönelik değildir. Vatandaşların ev sahibi olmasını kolaylaştırıcı uygulamalar da sağlamak zorundadır.

Kamu lehine Uygulamalar

Nitekim konut hesabı uygulaması, faiz oranlarının geriletilmesi ve kamu bankalarının kredi sağlamaktaki girişimlerini izliyoruz. Bu anlamda Türkiye ekonomisinin kırılganlıklarına rağmen doğru yolda olduğunu belirtmek mümkün. İşte bu ortamda sunulan avantajlardan yararlanmak bir anlamda konut yatırımı için uygun şartları sağlamak önemlidir. Yaşadığımız dönemin fırsatları içerdiği beklenti değil gerçeklik olarak önümüzde durmaktadır. Marmaris Blog sitesinde gayrimenkul sektörüne ilişkin güncel içerikler ve Marmaris konut yatırımı hakkında şirket yazarları tarafından hazırlanarak paylaşılmaktadır. Bu arada duyurmuş olalım.

Yabancılar Konut Satışı

Türkiye’de yabancıların konut satın almasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak belirli koşullar aranmaktadır. Temel olarak devletler arası anlaşma yapılmış ülke vatandaşları karşılık esasıyla mülk edinebilir. Askeri bölge gibi belirlenen alanlarda satış yasaktır. Sit alanlarında gayrimenkul satılmaz. Ancak hemen belirtelim Türk ve Yabancı ortak sermayeli şirketler daha kolay mülk alabilir. Pek çok ülkede olduğu gibi kentlerde yabancıya mülk satışında kota vardır. Tatil amacıyla Türkiye’ye gelerek burada konut sahibi olmak isteyenler için sorun yoktur. Yeter ki karşılık esasına uygunluk olsun. İlçemizde satılık ev piyasasında İngiliz Alman Hollandalı ve Rus ailelerin ev satın almaları 26 yıldır devam etmektedir. Turistik ilçe doğal tarihi ve sosyal yapısıyla popüler ve marka değerine sahiptir.

WhatsApp: 0532 312 01 16

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.