Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Satilik Daire Fiyatları

| 3 Yorumlar

Marmaris Emlak piyasası ilk altı ay içinde döviz kurlarındaki artışa paralel olarak yükselişini sürdürdüğü Gönenç Emlak tarafından açıklandı. Ancak, Marmaris satılık daire fiyatlarının yükselmesini bu nedene bağlamak doğru değil. Sadece önemli etmenlerden bir tanesi olduğunu belirtelim. Bize göre esas neden maliyetlerdeki artışın fiyatlara yansıtıldığı yönünde. Açıklayalım.

Fiyatlar Neden Yükseliyor?

Demir, çimento, tuğla, fayans vb. gibi dizi halinde sıralayacağımız inşaat malzemeleri tüm illerde, üretim yerine uzaklıktan kaynaklanan nakliye farklılıkları dışında hemen nerede ise ayni  seviyededir. Burada en önemli maliyet, arsa payı maliyetidir. Muğla Marmaris Arsa m2 fiyatları çok büyük farklılıklar gösterir. Burada, belirtmemiz gereken imar durumunun doğrudan artışlarda oynadığı rolün göz ardı edilmemesidir.

Muğla Marmaris satılık daire  fiyatlarının geçtiğimiz yıl ile bu gün arasında %12-40 değişen oranlarda arttığı izleniyor.  Merkezde satılık parsel kalmadığı için doğal dönüşüm yöntemiyle, eski binalar yıkılarak yenileri yapılıyor. %50 hatta bazı önemli mevkilerde %70 oranlarına kadar yükselen kat karşılığı sözleşmeleri ile konut elde ediliyor. Her malın bir alıcısı olur. Fiyatlar ne kadar yüksek olursa olsun, satışlar devam etmektedir. Örneğin; 2+1 satılık daireler 400-450.000-TL aralığında  fiyatlarda etiketlenmiştir. Deniz manzaralı konutlarda ise, 900-1.700.000-TL satış fiyatları ile satışlar görülmektedir.

Konut Fırsatları

Resmi sitemiz gonencemlak.com.tr Türkiye güney sahillerinde satılık gayrimenkul ilanlarını düzenli güncel yayınlamaktadır. Marmaris konut yanı sıra villa arsa turistik tesis otel tipi gayrimenkul ilanları da portföyden verilmektedir.  Yılın ikinci yarısında fiyatların düşeceği beklenmemektedir. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Gönenç Emlak Ltd.Şti.

Tepe Mahallesi 61 Sokak No 20 Marmaris 48700

0(252) 4133089   –   0(252) 4133090   –   0(532) 3120116

3 Comments

  1. Muğla Marmaris satılık yeni daire fiyatlarının gerilemesi normal şartlarda mümkün değil. Yazı konusu içinde açıklanan, döviz kuru hareketleri ve arsa kronik arz nedenleri gibi yapısal etmenler değişmeden bu durum ayni devam eder.

  2. Yılın ilk yarısında fiyatlar yükselmeye devam ediyor. Bu artışların sürdürülebilir olduğunu ön görmüyoruz. Ancak; fiyatlarda düşme beklemek mümkün değil.

  3. İlginize teşekkürler,
    Marmariste ikinci el konut fiyatları; mevki, metraj, yaş, kalite, konumuna göre farklılık gösterir. Fakat genel anlamda 5-10 yaşında binalarda 2+1 daire fiyatları 150-180.000-TL seviyesinden başlar. Sitemizde muhtelif seçenekler sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.