Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Marmaris Satılık Emlak

| 5 Yorumlar

Fiyatlar Artıyor

2015 yılına girerken Marmaris emlak Sektöründe, özellikle merkeze, sahile yakın ikinci el daire fiyatlarında kademeli fiyat yükselmesi yaşandı. Trendin yükselmesi, piyasayı test ederek, yavaş yavaş fakat sürekli yükseldi. Peki, neden?

Muhtelif nedenler arasında en önemli olanı, inşaat yapılacak parseller nerede ise bitti. Arsa arzı daralırken, talepte genişleme var. Marmaris son iki-üç yıldan beri, yazlık özelliğini yitirdi. Artık, yıl boyu yaşanılan kent oldu. Zaten kiralık ev sıkıntısının sorun haline gelmesinin nedeni de budur.

Ticaret Odası tarafından talep üzerine Üniversitenin hazırladığı raporda, Marmaris için risk ve tehdit olarak görülen emekli kenti olma yönündeki gelişmeler işaret edilmişti. Nitekim önlenemiyor.

Denenmişi Denemek

Yavuz, Sini, Çubuk gibi oteller ve benzerleri. yıkılıyor, yerini konutlara bırakıyor. Apart oteller yıkılıyor veya apartmana dönüşüyor. 12-15 üniteli, apart otellerin, ne kadarının yıkıldığı ya da apartmanlara dönüştüğü belli değil. Marmaris artık, giderek önlenemez hızla emeklilerin yerleştiği ilçe oluyor. Büyük kentlerin gürültü, kirlilik, kaos yansıtan devingenliği orta yaş ve üzeri insanları yıldırıyor. Marmaris yeşil ormanları, mavi sahilleri ve denizi ile gelenleri kucaklıyor. Siz siz olun olanağınız varsa, Marmaris ‘te eviniz olsun. Mutlu yıllar dileriz.

Marmaris satılık emlak için yararlı siteler;

Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Emlak Bulteni

Selimiye Emlak

Marmaris Emlak

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

5 Comments

  1. Pingback: Enerji Kimlik Belgesi | Gönenç Emlak Blog

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.