Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Satilik Ev

| 0 Yorum

Emlak Konut Piyasası

Muğla İli geçtiğimiz aylarda yabancılara gayrimenkul satışında Türkiye genelinde birinci sırada yer aldığını televizyon haberlerde izledik. Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi turistik ilçelere sahip Muğla için bu sonuç herhalde normal diye düşündüm. Ancak; satılan ilan sayısının toplam seksen civarı olduğu belirtilince bu birinciliğin pek tadını çıkarmak mümkün olmadı. Türkiye genelinde; 1.000.000 konut stok hacmine sahip arz karşısında, talep seviyesinin istenilen yerde olmadığı, herhalde anlaşılabilir.

Fiyatlar Artıyor

Haziran Ayı ortalarına doğru gelirken, yeni satılık ev konut fiyatlarını belirtelim. Sahilde deniz manzaralı evleri bir tarafa bırakacak olursak, Marmaris satilik ev fiyatlarında 2+1 daireler 280-320.000-TL etiketler; dikkat çekmektedir. Marmaris satılık ev, 3 ya da 4+1 daire veya dubleks dairelerde ise; 300-380.000-TL genel fiyat aralıklarında gayrimenkul sektörüne sunulmaktadır. Yapı Kullanma İzin Belgesi alınmış, kat mülkiyeti tesis edilmiş olan evler konut kredisi kullanım opsiyonuna sahiptir. Ancak; bu tip evleri satın alacak alıcı profili orta gelir ve üstü kitleye yönelik olduğundan bu opsiyonun, doğrudan etkisinden söz edilemez.

Alan Kazanır

Yukarıda belirtilen özelliklere sahip alıcı profilinin yöneleceği ikinci konut tipi villadır. Merkezde oldukça nadir bulunabilen villalar için adres Bağlıiçi Mevkisidir. Halk arasında Villalar Bölgesi olarak anılan lokasyonda yeni satılık villa fiyatları 600-900.000-TL aralığında alıcı bulmaktadır. Genellikle 400-500m2 arsa üzerine inşaa edilmiş olan özelliklerdeki satilik ev fiyatları, arsa metraj artışıyla doğru orantılı olarak yükselmektedir. Örneğin şirketimiz resmi sitesinde sunulan 945m2 arsa içinde, yeni yapılan rezidans satış fiyatı 2.000.000-TL’dir. Başka bir örnek; 900m2 arsaya sahip,deniz gören villa 1.000.000-USD fiyatla portföyümüzden satılıktır. Sonuç olarak lüks evler efektif olarak gücü bulunan profildeki alıcıların istek, beğenilerine yönelik arz edilmektedir. Ancak; satın almanın yönü daha çok arsa parselini alarak, imar izini çerçevesinde kendi isteklerine göre, kendi evini inşa ettirmek doğrultusundadır. Gonencemlak.com.tr resmi sitemizde villalar bölümünde örnekleri daha çok arttırabilirsiniz.

Kemal Gönenç

Marmaris satilik ev ilanlari

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.