Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Marmariste Satılık Daireler

| 1 Yorum

Marmaris Konut Piyasası

Muğla çevresi 1994 yılından beri profesyonel danışmanlık hizmeti veren Gönenç Emlak şirketi Marmariste satılık daireler konusunda değerlendirme yaptı. Yeni yılda gayrimenkul sektöründe, talepte daralma olmasına rağmen fiyatlarda yükselme önlenemiyor. Arsa arzının negatif olması, dönüşüm ile parsel kazanılmasının maliyetleri arttırmasının temel nedeni görülüyor. Özellikle; merkez, Sarıana ve çevresi ile merkezden eski Turban kavşağına kadar olan sahil şeridi oldukça gözde. Satışlar bu lokasyonlarda fiyat artışlarına karşın Marmariste satılık daireler için devam ediyor.

Konut Fiyatları

Yeni, birinci el daireler, konut kredisi kullanım kolaylığı avantajı ile alıcı buluyor. Al-sat için uygun olmayan, daha çok kullanıma yönelik konut amacı alımları gerçekleşiyor. 2+1 daire fiyatları 320-350.000-TL aralığında; 3+1 daireler ise, 350-700.000-fiyatlarında sunuluyor. Deniz manzaralı, 1.000.000-TL üzerinde Marmariste satılık daireler gibi lüks evlerin sektöre sunulduğunu da belirtelim.

Marmariste satılık daireler için; eski, ikinci el evlerde fiyatlar, yaş, metraj, lokasyon, parametrelerine göre değişiklik gösteriyor. Artık, 90-100.000-TL fiyatla satılık daire kalmadı gibi. Sarıana, çevresi, 150.000-TL’den fiyatlar başlıyor. 3+1 evlerde ise, 180.000-TL başlangıç seviyeleri pek de düşmeyecek gibi. Bu düzeydeki fiyatların altında münferit satışlar sunumlar olduğunun da altını çizelim. Zaten, lokal piyasada, sokak sokak ev arayanlar, ardından emlak ofislerini sıradan tek tek arayan müşterilerin oluşturduğu profil, genellikle 100-130.000 aralığında görülüyor. Zamana yaymak koşulu, şans faktörü ile sabırla bir iki yıl takip ile amacına ulaşanlar münferiden vardır.

Alan Kazanır

Tanımladığımız lokasyonların dışında kalan alanlarda, verdiğimiz fiyatlar daha düşük seviyelerde mümkündür. Beldibi, Camiavlu en uygun fiyatlı gayrimenkul sunulan piyasalara sahiptir. Ancak; talep seviyesi yoğun değildir. Marmaris dışarıdan, özellikle büyük kentlerden göç almaya devam etmektedir.

Marmaris Emlak

20 yılın üzerinde süreden beri profesyonel danışmanlık hizmeti veren Gonenc Emlak Şirketi portföyündeki ilanları görmek için buradan Marmariste satılık daireler linkine tıklayınız. Danışmak kazandırır. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Kemal Gonenc

Marmariste satılık daireler

 

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

One Comment

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.