Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Pazarlama Kampanyaları Başarısı

| 1 Yorum

Pazarlama Kampanyaları

Pazarlama

Gönenç Emlak Şirketi gayrimenkul pazarlama kampanyaları başarısı ölçülebilir ve buradan hareketle nasıl geliştirilebilir sorularını irdeleyerek açıklamalar yaptı. Yerel Marmaris emlak piyasasında mevcut büyük küçük firmalar yeni usullerle yaptıkları çalışmaların sonuçlarına ulaşabiliyor. Zira otomasyon gerçekleşen çalışmanın ölçümünü sağlayabiliyor. Değişen dünyada her şey farklı seviyelerde değişime uğruyor. Üretim, pazarlama, satış zinciri artık çok daha farklı. Ancak hedefin ayni olduğunu belirtelim. Satış ile sonuçlanmayan faaliyet artık potansiyeli genişleterek yeni usullerle gelişiyor. Anlamı, Satıcı, Alıcı ve aracı yeni davranış modeli içinde değerlendiriliyor.

Başarının Ölçülmesi Davranışımızı Nasıl Değiştirir?

Geçmişte, kampanyalar, çok sayıda satış veya muhtemelen satışla sonuçlanırsa başarılıydı. Bununla beraber, pazarlama otomasyonu ortaya çıkmasıyla, pazarlama kampanyaları başarısı, artık birkaç farklı yolla ölçülebilir. Örneğin, e-postalarımızı açan, bağlantılarımızı tıklayan, listemizden çıkan kişilerin sayısını takip edebiliriz. Ayrıca web sitemizi kimlerin kaç defa ziyaret ettiğini, form doldurduğunu, alışveriş yaptığını da takip edebiliyoruz. Metrikleri takip ederek hangi kampanyaların daha etkili olduğunu görerek, stratejimizi buna göre ayarlayabiliriz.

Kampanyaların Başarısını Nasıl Ölçebilirsiniz?

Sonuçlarını ölçmek üzere kullanabileceğiniz bazı farklı ölçüm vardır. En önemli ölçüm genellikle satışlardır, ancak olası satışları, web sitesi trafiğini, form gönderimlerini, e-posta açılışlarını, tıklamaları da izleyebilirsiniz.

  • Satışlar: Kampanya sonuçlarının ölçülmesinde en önemli unsurdur. Kampanyanız herhangi satışla sonuçlanmıyorsa, başarılı değildir. Akıntıya kürek çekmek anlamına gelir.
  • Müşteri Adayları: Müşteri adayı, ürününüze, ilgi gösteren kişidir. Web sitenizi ziyaret etmiş, e-posta listenize abone olmuş veya form doldurmuş olabilirler. Biz potansiyel alıcı olarak tanımlıyoruz. Takip sistemi olmazsa zincir kopar.
  • Web Sitesi Trafiği: Akıllı telefonlar ile uyumlu web sitesi metrik, pazarlama kampanyaları sonucunda, sitenizi ziyaretçi sayısını ölçer. Hatta arayanların yaş ortalama, en sık arama saatleri, cinsiyeti, hangi şehirden ülkeden aradığını bile öğrenebilirsiniz.
  • Form Gönderimleri: Potansiyel müşteri toplamak amacıyla form kullanıyorsanız, ölçüm formları kaç kişinin gönderdiğini ölçer. Elbette sık karşılaşılan önemsiz sahte formlar dışında ciddi alıcı mesajları değerlidir.
  • E-posta Açılma ve Tıklamalar: kampanyanızın parçası olarak e-posta gönderiyorsanız, onları kaç kişinin açtığını takip edebilir, içindeki bağlantılara tıklayabilirsiniz. Faaliyetinizin beyhude bir çaba mı yoksa değerli alıcılara ulaşmada istenilenin başarıldığını izlemek mümkündür.

Ölçümleri izleyerek, hangi kampanyalarının işe yarayıp hangilerinin yaramadığını daha iyi anlayabilirsiniz. Ardından, sonuçlarınızı iyileştirmekte stratejinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

Otomasyon Neden Günümüz İşletmeleri Gereklidir?

Çalışmalarınızın sonuçlarını izlemenize, ölçmenize olanak tanıdığından günümüzde işletmelere göre çok önemlidir. Ayrıca, daha önemli şeylere odaklanabilmeniz, tekrarlayan görevleri otomatikleştirmenize olanak tanır.

Pazarlama otomasyonu kullanmıyorsanız, işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek güçlü aracı kaçırıyorsunuz demektir.

İrtibat: 0532 312 01 16

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

One Comment

  1. Pingback: Marmaris Emlak Ofisi | Danışmanlık Şirketi | Gönenç Emlak Blog

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.