Gönenç Emlak Blog

Marmaris emlak piyasası ve satılık bilgileri sunuluyor.

Marmaris Satılık Ada

| 2 Yorumlar

Türkiye güney sahillerinde 20 yılı aşan süredir Gonenc Emlak Şirketi gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Düzenli güncellenen portföy üzerinden Marmaris satılık ilanları seçilerek şirketin resmi sitesi gonencemlak.com.tr tarafından yayınlanır. Bu ilanlardan en çok ilgi çekeni satılık ada, koy ve otellerdir. Gayrimenkul olarak sahip olunan nitelikler ve fiyatları nedeniyle ilginin odaklanması kaçınılmazdır.

Kimler ada satın alır? Neden?

Bir adanın satışının yapılması, satışa çıkarılması, hatta  müşterinin ilgilenmesi bile haber değeri taşır. Haber yanısıra magazin haberi olarak ayrıca değeri vardır. Kurumsal veya Şirket olarak satılık ada için talipler çıkar. Nedenleri ise farklıdır. Gayrimenkul  yatırımı, prestij, imaj, otel rezidans inşaatı, turizm vb sıralanabilir. Örnek olarak; Ege denizinde bulunan Garip Ada, sülfürlü şifalı su bulunmasının, Üniversite ve ilgili kurumlardan raporlarla doğrulanması üzerine, kamu yararına dönük olduğundan sağlık turizmi için ön izinler alınmış, ardından satışa çıkarılmıştı. ABD ‘nde yaşıyan sahipleri (fiyatını yazmayalım) tanınmış iş adamı Fi Yapı sahibi Özden Beylerle anlaşarak satışı yaptılar. Bu ön izinler daha da detaylı çalışmalarla projelendirildi. Satış fiyatının hemen hemen 6 misli değere ulaşan ada, başlı başına yatırım potansiyeli açısından özel konuma geçti.

Ancak; bu özellik, her satışa çıkarılan satılık ada için malesef bulunmuyor. Marmariste sektöre pazarlanması amacıyla  yetkilendirildiğimiz üç adet satılık ada inşaat için gereken izine sahip değil. Gelecekte ne olur bilinmez. Bu bilinmezlik bile fiyat üzerinde etkili basınç oluşturuyor. Zeytin ağaçları yetiştirme, ürünlerinden yararlanma için herhalde bu tip emlak, yüksek fiyatı nedeniyle satın alınmaz.

Yine de avantajlı konumda olan, yerel halk tarafından  tanımlanması şato olarak adlandırılan, yasal konut ile yüzme havuzu bulunan ada cazibesiyle müşteri için sık sık görücüye çıkıyor. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mugla Marmaris emlak satılık kiralık gayrimenkul ilanları sunuluyor.

2 Comments

  1. Sanırım satış fiyatı özellikle yazılmamış. Fakat verilen linkten daha detaylı bilgilere ulaşmak mümkün. Başarılar dileriz.

  2. Oldukça ilginç. Paylaşım için teşekkürler. Sizi takip ediyoruz.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.