Gönenç Emlak Blog

Marmaris Emlak içerikleri paylaşılıyor.

Marmaris Satılık Ada

| 2 Yorumlar

 

Satılık Adalara Yatırımcı İlgisi

Muğla Marmaris satılık ada pazarlayan Gonenc Emlak Şirketi Türkiye güney sahillerinde 1994 yılından beri gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Düzenli güncellenen portföy üzerinden Marmaris satılık ilanları seçilerek şirketin resmi sitesi gonencemlak com tr tarafından yayınlanır. Bu ilanlardan en çok ilgi çekeni satılık ada, koy ve otellerdir. Gayrimenkul olarak sahip olunan nitelikler ve fiyatları nedeniyle ilginin odaklanması kaçınılmazdır.

Kimler ada satın alır? Neden?

Bir adanın satışının yapılması, satışa çıkarılması, hatta  müşterinin ilgilenmesi bile haber değeri taşır. Haber yanı sıra magazin haberi olarak ayrıca değeri vardır. Kurumsal veya Şirket olarak satılık ada için talipler çıkar. Nedenleri ise farklıdır. Gayrimenkul  yatırımı, prestij, imaj, otel rezidans inşaatı, turizm ve benzeri gibi sıralanabilir. Örnek olarak; Ege denizinde bulunan Garip Ada, sülfürlü şifalı su bulunmasının, Üniversite ve ilgili kurumlardan raporlarla doğrulanması üzerine, kamu yararına dönük olduğundan sağlık turizmi için ön izinler alınmış, ardından satışa çıkarılmıştı. ABD ‘nde yaşayan sahipleri (fiyatını yazmayalım) tanınmış iş adamı Fi-Yapı sahibi Özden Beylerle anlaşarak satışı yaptılar. Bu ön izinler daha da detaylı çalışmalarla projelendirildi. Satış fiyatının hemen hemen 6 misli değere ulaşan ada, başlı başına yatırım potansiyeli açısından özel konuma geçti.

Ancak; bu özellik, her satışa çıkarılan satılık ada için maalesef bulunmuyor. Marmaris emlak piyasasına pazarlanması amacıyla  yetki aldığımız üç adet satılık ada inşaat için gereken izine sahip değil. Gelecekte ne olur bilinmez. Bu bilinmezlik bile fiyat üzerinde etkili basınç oluşturuyor. Zeytin ağaçları yetiştirme, ürünlerinden yararlanma için herhalde bu tip emlak, yüksek fiyatı nedeniyle dikkat çekiyor.

Yine de avantajlı konumda olan, yerel halk tarafından  tanımlanması şato olarak adlandırılan, yasal konut ile yüzme havuzu bulunan ada cazibesiyle müşteri için sık sık görücüye çıkıyor. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Muğla Marmaris emlak satılık kiralık gayrimenkul ilanları sunuluyor.

Kemal Gönenç

WhatsApp: 0532 312 0116

Author: Kemal Gönenç

1994 yılında Marmaris merkezde kurulan Gönenç Emlak Şirketi bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimize ait Gönenç Emlak Blog sitesiyle emlak sektörü ve Marmaris hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Şirket kurucusu Ekonomist Kemal Gönenç tarafından yönetilmektedir.

2 Comments

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *.